tel. 790 840 670

Clockwork - Wirtualne Biuro Poznań -Coworking - Tanio

Wirtualne Biuro Poznań
CENNIKMenu

Rejestracja spółki przez internet

11 kwietnia 2018 - BLOG - Spółki

Rejestracja spółki handlowej w trybie S24

Kodeks spółek handlowych przewiduje możliwość założenia spółki w sposób uproszczony. Oznacza to możliwość pominięcia zachowania formy aktu notarialnego wynikającego z art. 157 § 2 K.s.h. W trybie S24 można założyć obecnie spółkę z o.o. oraz spółkę jawną i komandytową. Do założenie spółki wystarczy wzorzec umowy składany w sposób elektroniczny. Wzorzec możemy znaleźć na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości.

Pod tym adresem URL znajdziecie informacje na temat zmian jakie zostały wprowadzone do rejestracji w systemie KRS. https://ekrs.ms.gov.pl/s24/ Na samym dole strony znajduje się także miejsce gdzie można się zalogować do systemu elektronicznego.

 

Proces rejestracji spółki

W celu rejestracji spółki tak jak już opisaliśmy logujemy się w systemie i generujemy dokumenty potrzebne do zarejestrowania spółki. W celu rejestracji każdy ze wspólników powinien mieć założone konto w systemie eMS oraz posiadać podpis elektroniczny. Podpis elektroniczny może być wykorzystany z zaufanego profilu ePUAP. W systemie musimy wpisać dane do umowy spółki, właściwy sąd rejestrowy zgodny z siedzibą spółki, listę wspólników, listę członków organów zarządu spółki oraz dane adresowe.

 

W kolejnym etapie wprowadzamy dokumenty do systemu w oparciu o przygotowany formularz. Udostępniamy wszystkie dane dotyczące nowo powstającej spółki:

 

W momencie kiedy posiadamy wszystkie informacje na temat naszej spółki w systemie możemy wygenerować dane wraz z listą dokumentów potrzebnych do zgłoszenia. Na tym etapie wygenerowane dokumenty mogą być przeglądane w systemie w celu upewnienia się czy nie pojawiły się w nich błędy natury formalnej. Pamiętajcie że błędy natury formalnej mogą być podstawą odrzucenia wniosku o założenie spółki.

 

Złożenie podpisów elektronicznych

Gotowa dokumentacja musi zostać następnie podpisana przez członków zarządu nowo powstającej spółki. Dokumenty podpisujemy przy pomocy elektronicznych podpisów w systemie eMS. System jest zautomatyzowany i sam określa, które elementy mają być podpisane przez odpowiednie osoby.

 

Opłacenie wniosku rejestracji spółki

Ostatnim etapem powoływania spółki w trybie S24 jest opłacenie wniosku przy pomocy eCard. Opłacenie nadal odbywa się w ramach systemu eMS. W tym przypadku czekan ana opłata łącznie 350 zł (250 zł opłaty od wniosku za rejestrację oraz opłata za ogłoszenie w Monitorze sądowym i gospodarczym 100 zł). Konieczna jest także rejestracja podatnika vat, która kosztuje 170 zł.

 

Rejestracja spółki przy pomocy systemy eMS w trybie S24 bardzo upraszcza całą procedurę i jest wygodnym sposobem na powoływanie nowych podmiotów gospodarczych. Koszt założenia spółki w ten sposób jest mniejszy niż spółka powoływana w biurze notarialnym przed notariuszem.

 

Planujemy w najbliższym czasie poszerzyć naszą ofertę o sprzedaż i zakup gotowych spółek z o.o.

Zadzwoń do nas żeby dowiedzięć się więcej. KONTAKT

 

Produkt:Cena Netto:
Wirtualne Biuro Poznań – Adres – opłata miesięczna65 zł
Wirtualne Biuro Poznań – Adres – opłata roczna660 zł
Wirtualne Biuro Poznań – Adres+ – opłata miesięczna119 zł
Wirtualne Biuro Poznań – Adres+ – opłata roczna1188 zł
Wirtualne Biuro Poznań – Lite – opłata miesięczna179 zł
Wirtualne Biuro Poznań – Lite – opłata roczna1740 zł
Wirtualne Biuro Poznań – Enterprise – opłata miesięczna299 zł
Wirtualne Biuro Poznań – Enterprise – opłata roczna2868 zł
Coworking – FirmaSTART – 129 zł129 zł
Coworking – CopyWriter – 259 zł259 zł
Coworking – Freelance – 379 zł379 zł
Coworking – Coworker – 499 zł499 zł
Coworking – Permanent Desk– 629 zł629 zł
Sala Konferencyjna – Clockwork Słowackiego 55/1-

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *